Ogłoszenia parafialne 21.07.2024 r.

XVI Niedziela Zwykła

1. Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek – Święto św. Marii Magdaleny.

• Wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

• Środa – wspomnienie św. Kingi,dziewicy.

• Czwartek – święto św. Jakuba, apostoła.

• Piątek wspomnienie świętych Joachima i Anny rodziców NMP.

2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę: Barbara Szczerba, Justyna Czubin, Dorota Gruszczak. W bieżącym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła kolejne rodziny: Majątek do Państwa Zapałów.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać (10 zł):

• wakacyjny cykl o Sanktuarium Maryjnym w Montserat w Hiszpanii.

4. Miesiąc lipiec poświęcony jest Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. W lipcowe dni zachęcamy do modlitwy Litanią do Krwi Chrystusa.

5. Dzisiaj tj. 21.07.2024r., po każdej mszy świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów. Zachęcamy do dołączenia się do akcji Św. Krzysztof „1 GROSZ ZA 1 KILOMETR”, na środki transportu dla misjonarzy.

6. Bóg zapłać tym osobom, które systematycznie wspierają ofiarami funkcjonowanie naszej parafii.