Ogłoszenia parafialne 18.02.2024 r.

I Niedziela Wielkiego Postu

1. Kalendarz liturgiczny:

• czwartek – święto Katedry św. Piotra, apostoła

• piątek – św. Polikarpa

1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę: Bartłomiej Jedynak, Katarzyna Nowak, Anna Nowak, Barbara, Dariusz Krupiński i za ofiarę: Jan Musiał, Zofia Wierzba. W sobotę o godz. 07:30 proszę kolejne rodziny z Karniowa.

2. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać (10 zł):

• Panie, naucz nas się modlić

• gniew rolników Europy

1. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o 17:30 i Gorzkie Żale w niedzielę o 15:15. Zapraszam wszystkich do wejścia na drogę nawrócenia i pokuty.

2. Zachęcam rodziców i dzieci do podjęcia wielkopostnej akcji „Woda dla Afryki”. Skarbonkę zrobić osobiście. Niech przypomina o naszej trosce o potrzebujących, zwłaszcza wody w Afryce.

3. Bóg zapłać za składkę na ofiary wojny. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą 3 – 6 marzec.

5. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne i są zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

6. Wojownicy Maryi zapraszają do Wieliczki na 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu 23/24.02. Szczegóły na plakacie w gablotce.

7. Wszystkim którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny życzę błogosławieństwa Bożego i opieki św. patronów.