Ogłoszenia parafialne 20.10.2024 r.

XXIX Niedziela Zwykła

1. Kalendarz liturgiczny:

• Wtorek – Uroczystość Św. Jana Pawła II, Papieża, głównego patrona województwa małopolskiego.

2. W XXIV Dzień Papieski zebraliśmy do puszek przed kościołem 1691 złotych na fundusz stypendialny ”Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę: Rachwa Renata, Kinga, Grzegorz Graczyk Aneta, Wicherek Elżbieta, Wierzba Irena, Piotr, Paweł.
Ofiara: Marzec Emilia.
Sprzątanie wokół kościoła dodatkowo: Józef Frankiewicz, Leon Gruszczak , Jan Wierzba.
Proszę o sprzątanie kościoła za tydzień od godz. 7:30 – kolejne Rodziny.

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać o życiu i nauczaniu bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz znaczeniu jego posługi dla Polski i Kościoła.

5. Trwa miesiąc październik, który w szczególności poświęcony jest modlitwie różańcowej. Zachęcam do uczestnictwa w różańcu, który w naszym kościele odmawiany jest po wieczornej Mszy Świętej

6. Bóg zapłać tym osobom, które systematycznie wspierają ofiarami funkcjonowanie naszej parafii.

7. 13.10.2024 r. gościliśmy w naszym kościele wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego ”Młodzi Światu” z Krakowa. Zebrali do puszek na Misje 3982 złote i 600 zł. ze sprzedaży kawy. Bóg Wam zapłać.

8. Na wypominki roczne, listopadowe, oraz jednorazowe przyjmuję w zakrystii i kancelarii parafialnej.
Przypominam o wnoszeniu opłat za nienaruszalność grobu (co 20 lat ). Duży kontener na śmieci będzie podstawiony tydzień przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Sanitariat przy cmentarzu będzie od 28X – 4XI.
Proszę o porządek na cmentarzu i stosowne zachowanie.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny życzę błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów.